Novo šolsko leto je že v teku. Naš pogled pa se ozira tudi na verouk. Ena izmed formacij človeka je tudi njegova verska in duhovna formacija. Včasih tu in tam slišimo odrasle v izjavah glede verouka in vere, naj se otrok odloči sam. Če bi za vse stvari v življenju otoka ravnali tako, potem bi otroci verjetno ne hodili in ne govorili, če naj bi se za vse odločili sami. Veroučenci od 1. do 5. razreda bodo imeli verouk na Kristan Vrhu, veroučenci od 6. do 9. razreda bodo imeli verouk v Šmarju.

Lepo vabimo vse starše, ki so dali svojega otroka krstiti in je letos vstopil v prvi razred osnovne šole, da ga prijavijo tudi k verouku. Vpis otrok v prvi razred verouka bo v veroučni učilnici na Kristan Vrhu v soboto, 12. septembra ob 9. uri. V Šmarju pa bo potekal vpis od 7. do 11. septembra 2015, vsak dan dopoldan od 9. do 11. ure in popoldan od 16. do 18. ure. Otroci, ki niso bili krščeni v naši župniji morajo prinesti s seboj krstni list, ki ga dobijo v župniji kjer so bili krščeni. Prav tako bo možno v tem času dobiti tudi veroučne knjige za vse razrede verouka. S potekom verouka so povezani tudi določeni stroški, ogrevanje prostorov in nagrada kateheta. Da bi ta strošek lažje pokrivali imamo prispevek za verouk, letos bo ta prispevek znašal 15€ po otroku. Če tega kdo ne zmore, naj prispeva po svojih zmožnostih. Prosimo za razumevanje in pomoč. Urnik verouka  lahko najdete na levi strani spletne strani pod zavihkom “VEROUK – URNIK 2015-2016”.