Novo šolsko leto je že v teku. Naš pogled pa se ozira tudi na verouk. Ena izmed formacij človeka je tudi njegova verska in duhovna formacija. Včasih tu in tam slišimo odrasle v izjavah glede verouka in vere, naj se otrok odloči sam. Če bi za vse stvari v življenju otoka ravnali tako, potem bi otroci verjetno ne hodili in ne govorili, če naj bi se za vse odločili sami. Veroučenci od 1. do 5. razreda bodo imeli verouk na Kristan Vrhu, veroučenci od 6. do 9. razreda bodo imeli verouk v Šmarju. Z veroukom bomo pričeli v ponedeljek 16. septembra.

Lepo vabimo vse starše, ki so dali svojega otroka krstiti in je letos vstopil v prvi razred osnovne šole, da ga prijavijo tudi k verouku. Vpis otrok v prvi razred verouka bo v veroučni učilnici na Kristan Vrhu v soboto, 14. septembra ob 9. uri. V Šmarju pa bo potekal vpis od 9. do 13. septembra, vsak dan dopoldan od 9. do 11. ure in popoldan od 17. do 18. ure. Otroci, ki niso bili krščeni v naši župniji morajo prinesti s seboj krstni list, ki ga dobijo v župniji kjer so bili krščeni. Prav tako bo možno v tem času dobiti tudi veroučne knjige za vse razrede verouka. S potekom verouka so povezani tudi določeni stroški. Da bi ta strošek lažje pokrivali imamo prispevek za verouk, letos bo ta prispevek znašal 15€ po otroku. Če tega kdo ne zmore, naj prispeva po svojih zmožnostih. Prosimo za razumevanje in pomoč. Urnik verouka:

 

1. razred vsako prvo in drugo soboto v mesecu

od 9.00 do 9.45 – Kristan Vrh

2. razred Torek 13:05 – Kristan Vrh
3. razred Petek 13:05 – Kristan Vrh
4. razred Torek 14:00 – Kristan Vrh
5. razred Petek 14:00 – Kristan Vrh

 

6. razred Ponedeljek 13:45

Četrtek 13:45                  Šmarje

Petek  7:15

7. razred Četrtek 7:15                    Šmarje

Petek 13:45

8. razred Ponedeljek 13:45

Torek 7:15                        Šmarje

Torek 14:45

 

9. razred

Ponedeljek 7:15

Ponedeljek 14:45            Šmarje

Torek 13:45